Haagsevrouwendagen.nl gebruikt analytische cookies. Deze cookies worden gebruikt om de website te kunnen optimaliseren.

Mijn recht, mijn lichaam: over reproductieve rechten en geweld

Informatie
Bijeenkomst Diner Workshop
Wereldhuis Den Haag - Hooftskade 87
6 maart 2026
15.30-20.00 uur
Dokters van de Wereld & Wereldhuis Den Haag


Omschrijving
Tijdens deze interactieve bijeenkomst, georganiseerd door Dokters van de Wereld en het Wereldhuis in het kader van Internationale Vrouwendag, gaan we in gesprek over 
reproductieve rechten, geweld en toegang tot zorg. In een veilige setting wisselen we met elkaar in een workshop kennis, ervaringen en praktische informatie uit, met ruimte voor vragen en persoonlijke ondersteuning.
De bijeenkomst vindt plaats in het Nederlands en Engels; waar mogelijk wordt onderling vertaald. Voor mensen die een barrière ervaren in de toegang tot zorg, bijvoorbeeld doordat zij niet verzekerd zijn, is de zorgbus aanwezig voor gratis consulten op het gebied van seksuele en reproductieve gezondheidszorg (zoals anticonceptie en uitstrijkjes) en voor één-op-één privégesprekken over het thema geweld.
Het doel is om in een diverse groep uit te wisselen: met mensen met en zonder migratieachtergrond en met en zonder barrières in de toegang tot het recht op zorg. We sluiten de bijeenkomst af met een gezamenlijke maaltijd en een persoonlijk geschreven boodschap voor elkaar.

Programma
15h30-16h00: inloop
16h00-18h30: workshop
Aansluitend aan de workshop: mogelijkheid voor individuele zorgbusconsulten
18h30-20h00: gezamenlijke feestelijke maaltijd

Aanmelden
U kunt zich tot en met 5 maart aanmelden (tenzij de workshop vol is, dan sluit inschrijving eerder) door een email te sturen naar SRG@doktersvandewereld.org