Haagsevrouwendagen.nl gebruikt analytische cookies. Deze cookies worden gebruikt om de website te kunnen optimaliseren.

Vrouwheid: Van Heldenverhaal naar Theater



Informatie
Aftertalk Lezing
Zeeheldentheater - Trompstraat 342
8 maart 2026
Inloop 13.00 uur
Huis van Vervoering


Omschrijving

13.00 uur: Inloop
13.30 uur: Aanvang
Duur +/- 1,5 uur en is de opmaat naar de grote première op 16 mei in het Zeeheldentheater.

Vorig jaar begon Huis van Vervoering aan een bijzondere reis: de zoektocht naar de 'Heldinnen van Den Haag'. Na gesprekken met ruim honderd vrouwen zijn al die verhalen, kracht en emoties door schrijver Anne Hogewind vertaald naar het script voor de nieuwe voorstelling: Vrouwheid.

Op 8 maart – precies een jaar na de eerste ontmoetingen – brengen onze spelers de allereerste lezing van dit script. Een artistieke ode aan de Haagse vrouw die je niet wilt missen!

Nagesprek: Wat is een heldin?
Na de lezing gaan we met elkaar in gesprek. Samen met Felicia Groenendijk (De Dolle Mina’s), de spelers en het publiek duiken we in het thema 'heldinnendaden'. Waarom vinden veel vrouwen het eigenlijk lastig om zichzelf als ‘heldin’ te zien?

Aanmelden
Toegang is gratis, maar wel even reserveren! We hebben een beperkt aantal plekken, dus wacht niet te lang.

U kunt via deze link de tickets bestellen.